Jak zapełnić kalendarz rezerwacji? – reklama agroturystyki, domków, noclegów

Jak zapełnić kalendarz rezerwacji? – reklama agroturystyki, domków, noclegów

Poznaj historię „U Kazika w górach” ze Ślemienia, gdzie niecałe 900 zł budżetu reklamowego na rok przyniosło kilkudziesięciokrotny zwrot w rezerwacjach noclegów.

Reklama agroturystyki wielu właścicielom takich obiektów spędza sen z powiek. Booking dla gospodarzy kusi swoją wielkością, popularnością i mnogością użytkowników. Agencje reklamowe przedstawiają kolejne oferty podboju kraju, a freelancerzy deklarują zaangażowanie, „kreatywność” i wspaniałe efekty. Jak jednak sprawić, żeby jednocześnie:

 • mieć pełen kalendarz rezerwacji,
 • maksymalizować zyski i ograniczać wydatki,
 • cieszyć się spokojem i pełną kontrolą,

a do tego…

 • być o 3 kroki przed konkurencją?

U Kazika w górach – audyt fanpage’a

Agroturystyka, domki, czy pensjonaty to na ogół wygodne obiekty w pięknych miejscach. Ludzie przyjeżdżają tu, żeby odpocząć, żeby zapewnić sobie jak najlepszą bazę wypadową, żeby uciec od hotelowych tłumów. Goście mają określone potrzeby, na które wystarczy odpowiedzieć. Jak wygląda to na fanpage’u „U Kazika w górach”?

Posty publikowane są nieregularnie, co jest pierwszym obszarem ze sporym potencjałem na jeszcze lepsze wyniki. Jedna publikacja tygodniowo poza sezonem i 2/3 tygodniowo w sezonie pozwolą na aktywną komunikację z odbiorcami i zachęcą do rezerwacji. Posty są zróżnicowane pod kątem typu (photo, video, link klik, Messenger), co wpływa na atrakcyjność treści i skuteczność działań reklamowych. Grafiki to w 99% zdjęcia obiektu – świetnie! Do ideału brakuje jedynie ludzi, czyli zdjęć na których byłoby widać, że obiekt żyje, że ktoś kosi trawę, ktoś otwiera drzwi, ktoś siedzi przy ognisku. Ludzie ufają ludziom i poprzez takie zdjęcia dajemy odbiorcom tzw. social proof (dowód społecznego uznania) – inni już tu byli, świetnie się bawili, więc ty też przyjedź, bo to sprawdzone miejsce. Przyjrzyjmy się jeszcze bliżej komunikacji i samym postom…

W tekście najważniejszy jest kontekst, czyli FERIE 2022. Co dzieje się dalej?

 • zaproszenie do dużego domku – cecha pożądana przez klientów
 • podpowiedź, żeby zabrać przyjaciół lub rodzinę – wskazówka, jak zorganizować większą grupę i jednocześnie deklaracja, że to miejsce idealne na wypad całą ekipą
 • “zabieraj tylko tych fajnych” – element z przymrużeniem oka, ale jak prawdziwy! Każdy z nas choć raz zetknął się z wycieczkową marudą.

Grafika to zdjęcie obiektu w idealnie idyllicznej odsłonie. Właśnie tak wyobrażamy sobie góry zimą, właśnie w takie miejsca chcą się wybrać potencjalni klienci. I właśnie dlatego post zebrał aż 846 polubień!

Tekst jest bardzo krótki, sprawia wrażenie pisanego naprędce, jednak ten styl pasuje do oferty LAST MINUTE. Bez zbędnego filozofowania – prosto z mostu. Takie teksty też są dobre. Warto byłoby zmienić tekst pod grafiką. Lepiej niż adres strony zadziała konkretne CTA (call to action – wezwanie do działania) jak np. “Kliknij i zarezerwuj!” lub “Kliknij i złap domek LAST MINUTE!”.

Grafika, czyli widok wnętrza domku już na pierwszy rzut oka pozwala poczuć klimat obiektu. Z drugiej strony nie ma wątpliwości, czego dotyczy oferta, więc jest większe prawdopodobieństwo, że szybko zgłoszą się właściwe osoby.

W tym przypadku mamy tylko 3 słowa – “zima pełną parą”. Można by tu zdziałać zdecydowanie więcej chociażby podkreślając, że zdjęcie przedstawia właśnie domki “U Kazika w górach”. Po małej zmianie – U Kazika w górach już zima pełną parą, odbiorca wiedziałby na co patrzy i byłby to dla niego argument, żeby przyjechać w tak piękne miejsce.

Zdjęcie jest po prostu piękne i dlatego pod postem jest aż 450 polubień. Świetne przedstawienie obiektu, jednak nie do końca widać, że to właśnie te domki, więc i efekt sprzedażowy i świadomościowy jest dużo mniejszy niż mógłby być.

Ogólnie jest naprawdę dobrze, ale ile tu jeszcze można podkręcić i podrasować! A co to oznacza? Jeszcze lepsze wyniki, jeszcze więcej rezerwacji i jeszcze więcej zysku! Z drugiej strony – nie trzeba być Michałem Aniołem i Adamem Mickiewiczem, żeby tworzyć skuteczne treści na Facebooku. Najważniejsze to po prostu publikować i ulepszać już w trakcie.

U Kazika w górach – analiza skuteczności reklam na Facebooku

Jak „U Kazika w górach” pozyskuje klientów? Z trzech źródeł:

 • Oferta na Booking
 • Kampanie na Facebooku dzięki FastTony Smart
 • Kampanie SMS dzięki FastTony Call App

Kluczową rolę odgrywa tu aplikacja Call App, która pozwala wyświetlać reklamę tym osobom, które dzwoniły do firmy. Jak powszechnie wiadomo, dużo osób zanim dokona rezerwacji na Booking dzwoni, aby dopytać się o szczegóły. Dzięki FastTony Call App wszyscy dzwoniący automatycznie zobaczą reklamy o tym obiekcie na Facebooku. Dodatkowo dzięki danym o dzwoniących aplikacja Smart wyświetli reklamę osobom, które nie dzwoniły, ale szukają podobnych atrakcji turystycznych, czy noclegu. Dzięki temu powstaje efekt określany jako perpetuum mobile – im więcej osób dzwoni, tym lepiej reklamy są targetowane i tym więcej osób dzwoni.

Ale od początku.

W kampaniach na Facebooku zastosowane zostały różne cele reklamowe, które się dopełniały i maksymalizowały efekt końcowy, czyli sprzedaż. Sprawdźmy, co dokładnie kryje Menadżer reklam.

Kampanie z celem na zasięg umożliwiły dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Koszt dotarcia do 1000 osób to tutaj 1,70-1,87 zł. Budżet 85,17 zł pozwolił więc na wygenerowanie zasięgu na poziomie 33 773. Co ważne – to ponad 33 tysiące osób ze starannie określonej grupy docelowej, które są potencjalnymi klientami i z dużym prawdopodobieństwem zdecydują się na zakup. Dzięki rozwiązaniom takim jak audience knowledge – głęboka analiza person i grup, które wchodzą w interakcję z ofertą, to całkiem prosta sprawa.

Drugi cel reklamowy – aktywność, zapewnił budowanie relacji z odbiorcami i dostarczanie im kolejnych argumentów, dlaczego warto zdecydować się na nocleg właśnie tutaj. Co mówią liczby? 0,08-0,26 zł za aktywność pod postem. Oznacza to, że za 597,37 zł użytkownicy Facebooka-idealni potencjalni klienci wykazali aktywność wobec postów 4961 razy. Duuuuużo!

Trzeci cel, czyli kliknięcia w link to już czysta sprzedaż. Przejście na stronę wymaga od odbiorcy największego wysiłku, to już konkretne działanie konwersyjne, dlatego koszt jest nieco wyższy – 0,23-1,24 zł. Budżet 199,07 zł zapewnił 363 wejść na stronę ukazikawgorach.pl. Ponad 350 osób zainteresowanych noclegiem w górach znalazło trafiło do miejsca docelowego, gdzie dzieje się już sprzedaż!

Jak rozkładał się budżet?

 • 85,17 zł – zasięg, czyli dotarcie do jak największej liczby osób
 • 597,37 zł – aktywność, czyli budowanie relacji z odbiorcami i dostarczanie im argumentów
 • 199,07 zł – link klik, czyli bezpośrednia komunikacja sprzedażowa z przekierowaniem na stronę

Taka strategia pozwoliła na maksymalne “dogrzanie” odbiorców, czyli przygotowanie ich na komunikaty sprzedażowe. Fanpage to nie tablica ogłoszeń typu KUPIĘ/SPRZEDAM, a miejsce komunikacji z potencjalnymi klientami. Dzięki przemyślanej komunikacji odbiorcy, którzy zobaczyli post z linkiem, byli już gotowi, żeby pójść krok dalej i zdecydować się na rezerwację pobytu. Na fanpage’u “U Kazika w górach” zastosowana została Strategia 421. Na czym polega? Więcej dowiesz się o niej TUTAJ.

Jaki jest sekret tego sukcesu?

Dotarcie do właściwych osób z właściwymi treściami, we właściwy sposób i we właściwym czasie. Tylko tyle i aż tyle! Wszystko to czyste dane, z których wystarczy umiejętnie skorzystać. Do tego celu wykorzystane zostały dwa narzędzia – FastTony Smart i FastTony Call App.

Pierwsze z nich – FastTony Smart, czyli narzędzie do automatyzacji reklam na Facebooku zapewniło autotargetowanie i autooptymalizację reklam w oparciu o dane z Pixela, fanpage’a i z trwających kampanii. Reklamy były nieustannie doskonalone, dzięki czemu generowały coraz lepsze rezultaty. O szczegółach działania Smarta przeczytasz TUTAJ.

Drugie narzędzie – FastTony Call App, czyli aplikacja do automatyzacji budowania relacji z klientami, o której więcej przeczytasz TUTAJ, było źródłem bezcennych danych o osobach, które dzwoniły do właściciela domków. Po zakończeniu rozmowy, właściciel w aplikacji na telefonie oznaczał kontakty jako klientów, a następnie dzięki matchowaniu (spasowaniu) numerów telefonów z profilami na Facebooku dzwoniący widzieli reklamy „U Kazika w górach” na Facebooku. Co chyba jeszcze lepsze – na podstawie tych danych tworzone były grupy lookalike (grupy podobnych odbiorców), dzięki czemu reklamy wyświetlały się też odbiorcom dobranym na podstawie ich digital footprint (cyfrowego śladu) i systemu scoringowego (systemu oceny potencjału intencji zakupowej). Reklamy były w ten sposób kierowane do tych osób, u których szansa na skorzystanie z oferty jest największa. Dziś to właśnie modele matematyczne pomagają ocenić kto i kiedy, a nawet o której godzinie jest najbardziej skłonny wyciągnąć kartę i zarezerwować nocleg. Ci którzy nie korzystają z tych dobrodziejstw technologicznych tracą klientów na rzecz tych, którzy już odnaleźli się w cyfrowym świecie

Co tu dużo mówić – tak się rozbija rezerwacyjny bank w XXI wieku!

Myślisz, że to trudne?

Pan Paweł, czyli właściciel domków “U Kazika w górach” na co dzień jest programistą. Nie uczył się jak robić posty, nie chodził na szkolenia z Facebooka, nie kupił żadnych kursów, ani książek. A na swoim prywatnym profilu ma postów jak na lekarstwo.

Gdzie więc tkwi sekret? Czy to jakaś magiczna siła?

To po prostu sprawdzona metodologia i skuteczne połączenie – wspomniana już wcześniej Strategia 421, która w konkretnie mówi, co i jak publikować oraz proste w obsłudze aplikacje FastTony Smart i FastTony Call App. Radzą sobie z nimi klienci w wieku 60+, osoby totalnie nietechniczne i przedsiębiorcy, którzy nie mają ani czasu, ani chęci zajmować się reklamami na Facebooku. Co to oznacza?

Poradzisz sobie i Ty!

Jak zachęcać gości, aby wracali do agroturystyki, domków, czy hotelu?

Zdobywanie nowych klientów to jedno – zachęcanie już zdobytych gości do powrotu to drugie. Tutaj z odsieczą znowu nadciąga Call App! Wystarczy, że w aplikacji ustawisz SMS typu follow up i Call App sam wyśle wiadomość do Twoich gości po określonym przez Ciebie czasie – miesiącu, trzech albo i dziesięciu.

Wyobraź sobie… Rozwijasz swój biznes, inwestujesz w kolejne obiekty, odpoczywasz na wakacjach lub po prostu cieszysz się czasem z rodziną, a Call App nieustannie pracuje. Dbasz o swoich gości nie poświęcając na to czasu!

„Beskidzkie dzień dobry! Minęło już nieco czasu od Twojego pobytu „U Kazika w górach”… Tęsknimy! Przyjedź do nas znowu i skorzystaj ze zniżki -10% na cały pobyt. Pssst… Zadzwoń już teraz, bo nasze domki nie mogą się już Ciebie doczekać!”

Wszystko bez dodatkowych kosztów, bo aplikacja korzysta z pakietu na Twoim telefonie. Wszystko bez zajmowania Twojego czasu, bo ustawiasz raz i się dzieje. Wszystko bez zbędnych zawiłości, bo chodzi po prostu o dbanie o relacje z klientami.

Reklama domków w górach – rezerwacyjny sukces!

Mówić, pisać możemy wiele, ale te wykresy wyrażają więcej niż tysiąc słów. Rezerwujemy termin „U Kazika w górach”, bo za chwilę już w ogóle nie będzie miejsc! Jednocześnie trzymamy kciuki za dalsze działania i śpimy spokojnie – FastTony Smart i FastTony Call App ogarniają lepiej niż najlepiej.

Chcesz dowiedzieć się, jak zdobywać więcej rezerwacji dla Twojego obiektu? Kliknij, żeby się z nami skontaktować i umówić na bezpłatny audyt Twojego fanpage’a.

Pozwól nowym gościom zakochać się w Twoim obiekcie!