Poznaj różnice między AI do reklam, a SPAM BOT`ami na Instagramie

Można to porównać do tego jak byś poszedł na główne skrzyżowanie w mieście i tam ściągnął gacie aby wymachiwać parówą…. (dalsza cześć w środku artykułu)

Różnica między AI do reklam a spam botami na Instagramie wynika z ich celów, metod działania i legalności. AI do reklam, takie jak FastTony, to zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji wspierające optymalizację kampanii reklamowych, działające zgodnie z wytycznymi platformy i mające na celu zwiększenie efektywności reklam poprzez analizę danych i personalizację treści. Z kolei spam boty generują niechciane komentarze i polubienia, działając wbrew zasadom Instagrama i negatywnie wpływając na reputację marki oraz doprowadzają do blokady konta.

Jak działają spam Boty?

Automatycznie odwiedzają profile na Instagramie, zostawiając obserwacje profilu, aktywność pod postami i reakcje. Ich założenie jest taki, że w ciągu jednego dnia profil zintegrowany z botem, automatycznie odwiedza tysiące kont i zostawia reakcje. Po to by zachęcić użytkowników do zwrotnego działania. Jednak, czy w tym wypadku to zadziała?

Tak, to działa ale, zawsze jest jakieś ale, zatem: ale musisz dać obcej osobie dostęp do Twojego Instagrama. Może ona czytać Twoje wiadomości, rozmowy z klientami, mężem, chłopakiem, pracownikami. Pomijając aspekt RODO i dostępu do informacji osoby która może mieć “przyjaciela” lub “klienta” w Twojej branży i po prostu przekazać mu dane twoich klientów. Szach Mat  i nie ma twojej firmy bo nie ma klientów lub UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) decyzją administracyjną przypisze ci kilkadziesiąt tysięcy kary.

E tam, skąd by wiedzieli – możesz tak pomyśleć.
Skąd? Od Facebooka, z donosu od konkurencji?
Zewsząd, bo ludzie są zawistni jak widzą, że komuś wychodzi.

Kolejnym aspektem jest fakt, że korzystanie z botów na profilu prędzej czy później prowadzi do zablokowania konta.
Może dlatego konta firm sprzedających BOTA są takie martwe.

Inaczej!
Nie zastanawiało cię nigdy czemu firmy sprzedające zajeb..fajne boty do Instagrama muszą się reklamować na grupach na Facebooku? Przecież mając niekończenie dobre narzędzie do “robienia kasy” powinni tym narzędziem zdobyć tysiące klientów.

Dla każdego, kto jest w branży jest to oczywiste. Boty nie działają. Boty nie przynoszą klientów, nie przynoszą kasy. Chyba że chodzi o kasę od tych, którzy płacą za boty ich twórcom

Niezmienna prawda o social media to to, że kluczem do sukcesu jest tworzenie wartościowego kontentu i budowanie autentycznych relacji z odbiorcami, co wspiera naturalny rozwój profilu.
Konieczne jest również reklama czyli sponsorowanie postów bo dzięki niej w krótkim czasie o Twojej ofercie dowiedzą się tysiące osób. Tylko dzięki reklamie możesz dotrzeć do osób, które z największym prawdopodobieństwem mogą skorzystać z oferty.
Tak, tylko w ten sposób. Właśnie tak działa Instagram, oglądaczom których nie stać lub którzy nie kupią pokazuje to za darmo ale jak chcesz pokazać się tym którzy maja szanse kupić to musisz trochę za to zapłacić.

A ile to trochę? Od 20 zł dziennie ponieważ są to osoby które zostały wytypowane do wyświetlenia reklamy na bazie danych analitycznych. I na pewno nie są one przypadkowe.

Zastanów się przez chwilę kiedy ostatnim razem zaciąłeś obserwować profil na IG?

Już od dawna tego nie zrobiłeś- aś? Nic dziwnego. Ludzie przestają to robić masowo natomiast ci którzy to robią to zwykle osoby które nie znają Instagrama długo lub spędzają na nim cały zamiast chodzić do pracy. To są tak zwania APACZE czyli
– co pan robi ” a pacze”
– to może panu coś sprzedać?
– nie, nie potrzebuje (w domyśle: nie stać mnie)

I TAK, tacy będą obserwować Twój profil i lajkować Twoje posty ale to nie są klienci.

Różnica między AI do reklam a spam botami na Instagramie leży głównie w celach do jakiś zostały zaprojektowane:

AI do Reklam:

✅ Zdobywanie klientów i lojalizowanie ich

✅ Budowanie trwałych relacji opartych o zaufanie

✅ Pracują zgodnie z zasadami i polityką Insta, aby uniknąć bana

✅ Budowanie świadomości marki wśród potencjalnych klientów których stać na twoje usługi lub produkty

Spam Bot na Instagramie:

❎ Celem jest masowe i w dużej ilości generowanie niechcianych wiadomości, komentarzy, polubień, aby w ten sposób zaczepić obce osoby na Instagramie

❎ Ich głównym celem jest zdobywanie zasięgów i interakcji

❎ Działają wbrew zasadom i politykom Instagrama, co zwykle prowadzi do blokady Twojego konta (prywatnego i firmowego, a nawet fanpage)

❎ Używanie botów i zapraszanie do Twojej społeczności ludzi, którzy nie są potencjalnymi klientami negatywnie wpłynąć na reputację marki oraz doświadczenie użytkowników na platformie.

❎ Boty to aplikacja której dajesz dostęp do swojego Instagrama i ona w Twoim imieniu zaczepia ludzi, w Twoim imieniu wysyła serduszka, a nawet czasami w Twoim imieniu Pisze do ludzi lub pisze komentarze do postów obcych ludzi. Czy to jest ten wizerunek firmy który chcesz budować? Firma od spamu? Tej naklejki pragniesz?

TAK! Takie działania przyciąga uwagę. Ale czy to jest najważniejsze?
Przytoczę obrazoburczy przykład i zdecydowałem się na niego tylko po to by był lepiej zapamiętany. Przepraszam ale warto być to zapamiętał.

Można to porównać do tego jak byś poszedł na główne skrzyżowanie w mieście i tam ściągnął gacie aby wymachiwać parówą i fakt pełno osób zwróci na ciebie uwagę.
Fakt będziesz miał dużo komentarzy, a nawet like.
Fakt cześć osób zrobi ci zdjęcie ale czy ty dzięki temu zdobędziesz nowych klientów?

Czy takich klientów potrzebujesz?

Właśnie dlatego sprzedawcy BOTÓW oferują “zasięgi”, “like”, “serduszka” i followersów, a nie oferują SPRZEDAŻY a właśnie po to chcesz inwestować swój czas i pieniądze w ten kanał marketingowy.

Słabi obserwujący to droga przez mękę i spalanie pieniędzy
Czy wiesz, że polecenie twojego kanału na Instagramie jest automatycznie wykonywane przez Facebooka.
Zastanawiałeś się komu on poleca twój kanał?

Poleca on osobom podobnym do obecnych obserwujących, wiec jak masz SPAM-obserwujących lub BOT-obserwujących, którzy nic od ciebie nie kupują to z dnia na dzień będzie gorzej.

Sprzedawcy botów to wiedzą. Lepiej cieszą się z tego. Bo jak odłączysz bota to … zwykle masz już shadow-bana od Insta (Twoje posty maja mikro zasięgi) i pokornie wracasz i im płacisz niszcząc dalej swój profil

Wygląda to źle? Jest jeszcze GORZEJ! Wtedy to nawet reklamy ci nie pomogą.

Gdy zaczniesz robić reklamy to lookalike z aktywnych na twoim Instagramie i lookalike z ludzi, którzy ciebie obserwują będą zawierały w sobie 99% bezwartościowych dla twojego biznesu ludzi.
Zatem będziesz wydawać pieniądze i nie będzie z tego żadnej sprzedaży, żadnych klientów tylko kosgaciezty.

FastTony Insta, a legalność i ryzyko bana:

FastTony jest legalnym narzędziem marketingowym, które jako autoryzowany partner Meta oferuje funkcje wspierające zarządzanie i optymalizację kampanii reklamowych na platformach należących do Meta, w tym na Instagramie i Facebooku.

Korzystanie z narzędzi takich jak FastTony Insta jest zgodne z polityką platformy, pod warunkiem, że użytkownicy przestrzegają zasad i wytycznych Meta dotyczących reklam. Oznacza to, że przy prawidłowym użyciu FastTony ryzyko nałożenia bana nie istnieje.

Korzystanie z nieautoryzowanych narzędzi do automatyzacji, w tym wypadku BOTÓW, które w twoim imieniu i twoim kontem spamu ją Instagrama które naruszają zasady Instagrama, prowadzą do trwałego zablokowania konta.

Kluczem do sukcesu na Instagramie jest tworzenie angażującego i wartościowego kontentu, który rezonuje z interesami i potrzebami obserwujących. Wysokiej jakości zdjęcia, przemyślane opisy oraz angażujące historie są fundamentem budowania autentycznego zasięgu. Dobra treść naturalnie przyciąga uwagę, zachęca do interakcji i dzielenia się z innymi, co z kolei może przyczynić się do organicznego wzrostu liczby obserwujących.

Ponadto regularne publikowanie wartościowych postów pomaga w utrzymaniu już zdobytych obserwujących i zachęca ich do interakcji, co jest kluczowe dla utrzymania wysokiej aktywności profilu. Autentyczność, wartość dodana dla odbiorcy naszych treści – to klucz do budowania prawdziwych relacji. A to relacje są kluczem do sukcesu naszego biznesu.